Prenájom vs trvalá licencia... alebo: Prečo je lepšie si kúpiť trvalú licenciu?

Prenájom licencií poskytuje nižšie počiatočné náklady ako v prípade kúpy trvalej licencie. Táto počiatočná výhoda trvá zvyčajne len 2 - 3 roky. Ak ale plánujete používať produkt dlhšie ako 2 roky, nákup trvalej licencie softvéru (vrátane subscription ak chcete mať software stále aktualizovaný), bude spravidla lacnejší a ochráni vás pred vynútenými ročnými platbami ako aj pred budúcim zvyšovaním ceny prenájmu. Okrem toho, vaše CAD dáta sú vždy cennou komoditou a preto je dôležité, aby ste nástroje, ktoré používate na prístup k nim aj vlastnili. Lebo len fyzické vlastníctvo softvérovej licencie zaručí, že budete mať vždy k dispozícii produkt pre sprístupnenie a úpravu vašich cenných CAD údajov.

Prečo by som si mal inštalovať CAD softvér do počítača, keď sú k dispozícii aj online CAD softvéry postavené na Cloude?

Môžete nepretržite pracovať aj pri neočakávaných okolnostiach alebo pri cestovaní aj bez nutnosti internetového pripojenia. Okrem toho sú vaše CAD dáta spravované a ukladané lokálne, takže dôležité údaje nie sú ničím "zvonku" ohrozené.

Musím si kúpiť spolu s IronCADom aj subscription (aktualizácie a upgrady)?

Kúpa subscription produktov IronCADu je voliteľná položka. Produkt si môžete kúpiť bez subscription - a v tom prípade bude fungovať v aktuálnej verzii na danom operačnom systéme počas neobmedzenej doby. Kúpu subscription však odporúčame a ponúkame užívateľom 2 rôzne druhy subscription.

· SS - Ročné aktualizácie a upgrady zahrňujú nové verzie produktu, servisné balíčky produktu a prístup na komunitné EN fórum pre riešenie podpory. Súčasťou SS subscription je aj tzv "domáca licencia" navyše, čo vám umožňuje mať k dispozícii rezervnú inštaláciu pre používanie IRONCADu či už na domácom počítači alebo na Vašom notebooku keď cestujete a nemôžete používať hlavnú licenciu.

· AA - Toto rozšírené ročné subscription obdahuje všetko, čo SS, plus navyše telefonická podpora prostredníctvom miestnych predajcov alebo prostredníctvom priamej helpline IRONCADu (EN).

Potrebujem školenie, aby som mohol používať IronCAD?

IronCAD má síce intuitívne užívateľské rozhranie a ľahko sa dá naučiť, ale vzhľadom k tomu že disponuje okrem štandardných možností modelovania aj spôsobmi modelovania a používania ktoré sa od iných CAD systémov líšia, vždy odporúčame aspoň základné školenie. Živé školenie však spravidla nie je nutné, pretože je k dispozícii množstvo videonávodov, postupov a video programov ktoré vás prevedú od základov k vytvoreniu úplného 3D modelu motora spolu s podrobnými výkresmi za 4 dni. Tieto školenia sú k dispozícii bezplatne pri zakúpení licencie.

A nakoniec - pamätajte že cena by mala byť vždy posledným faktorom

Ľudia sa často zameriavajú na náklady na produkt a nie na jeho úžitok. Cena IronCADu je na rovnakej úrovni ako väčšina bežných CAD riešení, ale s unikátnym prístupom k navrhovaniu a so zabudovanými automatizačnými nástrojmi je IRONCAD pri konštrukcii strojov vo väčšine prípadov 2 až 3-krát produktívnejší takže sa začne splácať už od prvého dňa po zakúpení. Zavolajte nám ešte dnes a zistite, ako vám IronCAD môže zajtra pomôcť zvýšiť produktivitu vašej spoločnosti!

Nahor